1. Įvadas 
  1. Šios elektroninės parduotuvės „Rūta žalioji“ pirkimo-pardavimo taisyklės (toliau – Taisyklės) reglamentuoja tinklalapio www.rutazalioji.lt ir elektroninės parduotuvės (toliau kartu – Rūta žalioji) naudojimą ir prekių pirkimą joje. 
  2. Rekomenduojame visiems prieš naudojantis Rūta žalioji, atidžiai perskaityti Taisykles, slapukų politiką ir privatumo politiką (toliau privatumo politika ir slapukų politika kartu – Privatumo politika). Jei naudojatės Rūta žalioji, esate saistomas šių Taisyklių ir Privatumo politikos, todėl, jei nesutinkate su visomis jų nuostatomis, Jūs neturėtumėte naudotis Rūta žalioji. Taisyklės gali būti keičiamos, todėl susipažinti su jomis rekomenduojame kiekvieną kartą sudarant pirkimo-pardavimo sutartį dėl Rūta žalioji parduodamų prekių. 
  3. Rūta žalioji yra orientuota į pirkėjus Lietuvos teritorijoje ir veikloje laikosi Lietuvos Respublikos teisės aktų taikomų reikalavimų, tačiau Jūsų įsigytos prekės gali būti pristatytos viso pasaulio teritorijoje, išskyrus atvejus, kai to neįmanoma padaryti dėl objektyvių aplinkybių. Mūsų darbuotojai nuolat mokosi iš „Ghostwriting Hausarbeit” ir tobulina savo įgūdžius, kad galėtų geriau dirbti jums. 
 2. Pardavėjas
  1. Rūta žalioji valdytojas ir prekių pardavėjas yra UAB „Rūta žalioji“, juridinio asmens kodas 304411347, registruotas buveinės adresas M. Daukšos g. 10-13, Kaunas, elektroninio pašto adresas uabrutazalioji@gmail.com, tel. Nr. +37061272040.
 3. Jūsų asmens duomenys ir jų tvarkymas
  1. Jūsų pateikta informacija ir/arba asmeniniai duomenys bus tvarkomi pagal Privatumo politiką. Jei naudojatės Rūta žalioji, sutinkate su informacijos ir duomenų tvarkymu ir patvirtinate, kad visa pateikta informacija ir duomenys yra tikslūs ir teisingi.
  2. Sudarydami Rūta žalioji pirkimo-pardavimo sutartis ir pateikdami savo asmens duomenis patvirtinate, kad pateikti asmens duomenys yra Jūsų.
  3. Jei vartotojo registracijos Rūta žalioji metu įvesdami savo asmens duomenis suklydote, savo duomenis galėsite pakeisti „Mano paskyra” skiltyje. Be to, su asmens duomenimis ar užsakymo informacija susijusias klaidas ir/ar netikslumus galite ištaisyti nedelsdami susisiekę su mumis el. paštu uabrutazalioji@gmail.com, arba tel. Nr. +37061272040.
  4. Sudarydami Rūta žalioji pirkimo-pardavimo sutartį Jūs patvirtinate, kad esate pilnametis veiksnus asmuo, turintis teisę be apribojimų sudaryti tokią sutartį.
  5. Išsamią informaciją apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą rasite Privatumo politikoje.
 4. Užsakymų pateikimas ir pirkimo-pardavimo sutarties sudarymas
  1. Norėdami pateikti užsakymą, sekite internetinio pirkimo eigą ir spauskite „Apmokėti“. Kai tai atliksite, gausite el. laišką, patvirtinantį Jūsų užsakymą („Užsakymo patvirtinimas”). Apie Jūsų užsakymo išsiuntimą informuosime el. paštu („Siuntimo patvirtinimas”).
  2. Jums paspaudus „Apmokėti“ ir mums išsiuntus Jums el. laišką, patvirtinantį užsakymą, bus laikoma kad sudaryta prekių pirkimo-pardavimo sutartis, turinti įstatymo galią šalims ir sukelianti teisines pasekmes. Šios Taisyklės yra prekių pirkimo-pardavimo sutarties sąlygos.
  3. Jei pastebėjote klaidą savo užsakyme po apmokėjimo, turėtumėte nedelsiant susisiekti su mumis  telefonu arba elektroniniu paštu, nurodytu anksčiau šiose Taisyklėse.
  4. Rūta žalioji galite užsisakyti: 
   1. mūsų sandėlyje jau turimas prekes, 
   2. prekes, kurių tuo metu nėra sandėlyje, bet mes galime jas pagaminti per tam tikrą terminą, nurodytą prekės aprašyme, ir 
   3. individualiai gaminamas prekes, pagal Jūsų pateiktus duomenis, per tam tikrą terminą, nurodytą prekės aprašyme. 
  5. Norėdami užsakyti sandėlyje jau turimas prekes, kurios Rūta žalioji pažymėtos kaip „Turime“, įsidėkite jas į krepšelį pasirinkdami savo dydį, jeigu taikoma, ir apmokėkite. Tokias prekes išsiunčiame Jūsų pasirinktu pristatymo būdu netrukus po apmokėjimo.
  6. Norėdami užsakyti prekes, kurių likučio sandėlyje neturime ir kurios Rūta žalioji pažymėtos kaip „Išankstinis užsakymas“, įsidėkite jas į krepšelį pasirinkdami savo dydį, jeigu taikoma, ir apmokėkite. Gavę Jūsų mokėjimą, prekes pagaminame per prekės aprašyme nurodytą terminą ir išsiunčiame Jūsų pasirinktu pristatymo būdu.
  7. Norėdami užsisakyti individualiai gaminamas prekes pagal Jūsų pateiktus duomenis, įsidėkite jas į krepšelį pasirinkdami dydį „MANO“ ir apmokėkite. Netrukus po apmokėjimo gausite elektroninį laišką, kuriame bus pateiktos instrukcijos, kaip išmatuoti savo matmenis. Juos turite elektroniniu paštu išsiųsti mums. Gavę Jūsų duomenis, pagaminsime prekę per nurodytą terminą ir išsiųsime Jūsų pasirinktu pristatymo būdu.
  8. Rūta žalioji turi teisę bet kuriuo metu pašalinti prekę iš prekybos arba pašalinti galimybę atlikti prekės užsakymą.
  9. Rūta žalioji turi teisę nepatvirtinti Jūsų pateikto užsakymo arba atšaukti jau patvirtintą užsakymą dėl objektyvių aplinkybių, neleisiančių vykdyti užsakymo. Tokiu atveju Rūta žalioji nedelsiant susisieks su Jumis dėl galimo užsakymo ar prekės pakeitimo ir/arba nedelsiant grąžins Jums Jūsų sumokėtas sumas, jeigu mokėjimas buvo atliktas.
 5. Prekių pristatymas
  1. Prekių pristatymas atliekamas per terminą, priklausantį nuo pristatymo būdo:
   1. pasirinkus pristatymą Lietuvoje per DPD kurjerį, prekės bus pristatytos per 2-3 darbo dienas nuo prekių išsiuntimo;
   2. pasirinkus pristatymą užsienyje paštu, prekės bus pristatytos ne vėliau kaip per 40  dienų nuo prekių išsiuntimo, išskyrus atskiras išimtis, taikomos tam tikroms valstybėms, į kurias pristatymas gali būti ilgesnis nei 40 dienų.
  2. Prekes išsiunčiame tą pačią arba kitą darbo dieną po užsakymo patvirtinimo, jeigu užsakytos prekės, nurodytos Taisyklių 4.4.1 punkte arba nuo pagaminimo, jeigu užsakytos prekės, nurodytos 4.4.2 arba 4.4.3 punktuose.
  3. Prekių pristatymui pasitelkiame trečiąsias šalis, dėl kurių veiksmų pristatymas gali vėluoti. Už tokias aplinkybes Rūta žalioji neatsako, tačiau dės visas pastangas, kad su pristatymu susijusios problemos būtų išspręstos ir nepasikartotų ateityje.
  4. Pristatymas taip pat gali vėluoti ar neįvykti dėl nuo Jūsų priklausančių aplinkybių. Šioms aplinkybėms priskiriamos tokios situacijos, kai kurjeris Jums neprisiskambina, kai neatsiimate prekių iš pašto skyriaus, kai turite pageidavimų, kurių trečiosios šalys neturi galimybės įgyvendinti, pavyzdžiui kurjerio atvykimas ne darbo dieną arba reikalavimas pristatyti į namus didelį paštu siunčiamą siuntinį, o jų neįgyvendinus atsisakote priimti prekes, ir kitos panašios aplinkybės, dėl kurių pristatymas neįvyksta arba vėluoja, nors trečiosios šalys laikėsi visų paslaugų teikimo instrukcijų. Mes ir trečiosios šalys, pasitelktos prekių pristatymo paslaugai teikti, dėsime protingas pastangas, kad prekės būtų Jums pristatytos. Nepavykus pristatyti ilgiau kaip 15 (penkiolika) dienų nuo planuotos pristatyti prekes dienos ir nesusitarus su Jumis dėl kitos pristatymo dienos, galimos šios pasekmės:
   1. jeigu užsakytos ir nepristatytos prekės, nurodytos 4.4.1 arba 4.4.2 punktuose, laikysime, kad atsisakėte sutarties (pagal LR CK 6.22810 str. 1 d.). Tokiu atveju prekės bus grąžintos į Rūta žalioji sandėlį. Mes grąžinsime Jums visus Jūsų atliktus mokėjimus, išskaičiavę papildomas išlaidas, jeigu tokių išlaidų atsiras dėl negalėjimo pristatyti Jums prekių. Šią sumą grąžinsime Jums į sąskaitą, iš kurios buvo atliktas Jūsų mokėjimas už prekes. Nesant tokios galimybės, susisieksime su Jumis dėl kitos sąskaitos nurodymo; arba
   2. jeigu užsakytos ir nepristatytos prekės, nurodytos 4.4.3 punkte, nėra galimybės atsisakyti sutarties (pagal LR CK 6.22810 str. 2 d. 3 p.), todėl negalėsime nutraukti sutarties ir grąžinti Jums Jūsų už prekes sumokėtos sumos. Šiuo atveju, prekės bus grąžintos į Rūta žalioji sandėlį ir bus saugomos ne ilgiau kaip 1 (vieną) mėnesį, per kuriuos esant galimybei turite teisę šias prekes atsiimti savo jėgomis ir lėšomis. Rūta žalioji tokiu atveju turės teisę pritaikyti saugojimo mokestį. Praėjus 1 (vienam) mėnesiui, Rūta žalioji turi teisę panaudoti prekę savo nuožiūra arba sunaikinti.
  5. Rizika dėl Jūsų užsakytų prekių atsitiktinio sugedimo ar žuvimo pereina Jums nuo prekių perdavimo momento.
  6. Nuosavybės teisė į prekes pereina Jums nuo visos sumos už prekes sumokėjimo momento.
 6. Prekių kaina ir apmokėjimas
  1. Perkant prekes Rūta žalioji taikomas išankstinis mokėjimas už prekes, priešingu atveju, prekių pirkimo-pardavimo sutartis bus laikoma nesudaryta. 
  2. Rūta žalioji prekių kainos nurodytos su PVM.
  3. Apmokėjimo už prekes būdai yra nurodyti Rūta žalioji. Turime teisę juos keisti (pridėti ar panaikinti) savo nuožiūra.
 7. Sutarties atsisakymas ir kokybiškų prekių grąžinimas
  1. Įsigiję prekes iš Rūta žalioji internetu, turite teisę, nenurodydami priežasties ir nepatirdami kitų, negu nurodytų šiose Taisyklėse, išlaidų, per 14 (keturiolika) dienų nuo tos dienos, kai užsakyme nurodytos prekės buvo Jums pristatytos, arba nuo tos dienos, kai pristatyta paskutinė užsakyme nurodyta prekė, jeigu užsakymas pristatomas dalimis, atsisakyti šios pirkimo-pardavimo sutarties, išskyrus šių Taisyklių 7.2 punkte numatytą išimtį.
  2. Vadovaujantis LR CK 6.22810 str. 2 d. 3 p. Jūs neturite teisės atsisakyti sutarties, sudarytos dėl prekių, nurodytų šių Taisyklių 4.4.3 punkte.
  3. Siekdami pasinaudoti teise atsisakyti sutarties ir grąžinti Rūta žalioji įsigytas prekes, turite užtikrinti, kad dėl Jūsų veiksmų nėra sumažėjusi grąžinamos prekės vertė. Jūs atsakote už prekės vertės sumažėjimą, atsiradusį dėl veiksmų, nebūtinų prekės pobūdžiui, savybėms ir veikimui nustatyti. Neturėsime galimybės priimti prekės ir grąžinti jos kainos, jeigu prekė bus dėvėta, sugadinta, pašalintomis etiketėmis, sutepta ir pan. Grąžinti turite tik pilnai sukomplektuotą prekę.
  4. Norėdami grąžinti prekes, turite atlikti šiuos veiksmus:
   1. pranešti mums el. paštu uabrutazalioji@gmail.com laisva forma (arba pavyzdine forma, pateikta kaip šių Taisyklių priedas Nr. 1) apie savo sprendimą atsisakyti sutarties, nurodant užsakymo numerį ir norimas grąžinti prekes; 
   2. gauti mūsų patvirtinimą dėl galimybės pasinaudoti teise atsisakyti sutarties ir grąžinti prekes. Šis patvirtinimas bus siunčiamas tuo pačiu būdu, kaip buvo atsiųstas 7.4.1 punkte nurodytas Jūsų pranešimas;
   3. grąžinti prekę vienu iš šių būdų:
    1. jeigu prekė buvo pristatyta Lietuvoje, susisiekti su mumis el. paštu arba telefonu, nurodytais šiose Taisyklėse, dėl DPD kurjerio iškvietimo ir paruošti siuntinį išsiuntimui pagal mūsų pateiktas instrukcijas, o sutartu laiku atvykus kurjeriui, perduoti jam siuntinį;
    2. jeigu prekė buvo pristatyta užsienyje, išsiųsti prekę paštu mums adresu: UAB „Rūta žalioji“, M. Daukšos g. 10-13, Kaunas.
   4.  Prekių grąžinimo per DPD kurjerį Lietuvoje išlaidas padengia Rūta žalioji. Grąžindami prekes iš užsienio, prisiimate tiesiogines prekių siuntimo paštu išlaidas.
   5. Jūs turite išsiųsti prekes ne vėliau, kaip per 14 (keturiolika) dienų nuo Taisyklių 7.4.1 punkte nurodyto pranešimo pateikimo dienos.
  5. Gavę Jūsų grąžinamas prekes arba Jums pateikus įrodymus apie grąžinamų prekių išsiuntimą, nedelsdami grąžinsime Jums visas už šias prekes sumokėtas sumas, įskaitant pristatymo išlaidas, jeigu jas patyrėte. Suma bus grąžinta Jums į sąskaitą, iš kurios buvo atliktas Jūsų mokėjimas už prekes. Nesant tokios galimybės, susisieksime su Jumis dėl kitos sąskaitos nurodymo.
  6. Jeigu grąžinsite prekę, kuri neatitinka Taisyklių 7.3 punkte numatytų reikalavimų, turime teisę apmokestinti tokią prekę kaip naują užsakymą ir grąžinti Jums prekę.
 8. Kokybės garantija
  1. Netinkamos kokybės prekės į tinkamos kokybės prekes keičiamos ir prekės grąžinamos Civilinio kodekso 6.363 ir 6.364 straipsniuose, Lietuvos Respublikos 2014-07-22 Vyriausybės nutarimu Nr. 738 patvirtintose „Mažmeninės prekybos taisyklės“, nustatytais atvejais ir sąlygomis.
  2. Rūta žalioji atsako už daikto trūkumus, kurie išaiškėja per dvejus metus nuo daikto perdavimo.
  3. Laikoma, kad prekė yra nekokybiška, jeigu ji neatitinka aprašymo, pateikto Rūta žalioji, ar neturi įprastų jai priskiriamų savybių ir netarnauja tam tikslui, kuriam yra skirta. Prekių kokybės  trūkumu ir garantijos taikymo pagrindu nėra laikomi:
   1. normalus prekės nusidėvėjimas;
   2. trūkumai, atsiradę dėl priežiūros nurodymų nesilaikymo ar netinkamo naudojimo (pavyzdžiui, per mažo dydžio nešiojimas, tyčinis sugadinimas);
   3. audinio spalvos pakitimas dėl dažno skalbimo/valymo;
   4. prekės susitraukimas ne daugiau nei 10 procentų;
   5. kitų daiktų/rūbų dažymas dėl to, kad rūbas paveiktas drėgmės (kai negalimas skalbimas);
   6. prekės deformacija dėl drėgmės (kai negalimas skalbimas);
   7. prekės spalvos neatitikimas, nulemtas skirtingo tos pačios spalvos atvaizdavimo skirtinguose ekranuose.
  4. Pastebėjus Rūta žalioji prekės kokybės trūkumą, prašome susisiekti su mumis elektroniniu paštu uabrutazalioji@gmail.com arba tel. Nr. +37061272040. Gavę Jūsų pranešimą, pateiksime Jums instrukcijas/nurodymus, kaip elgtis toliau.
 9. Baigiamosios nuostatos
  1. Šios Taisyklės niekaip neriboja ir jokiais atvejais negali būti suprantamos kaip ribojančios Jūsų (vartotojo) teises, nustatytas Lietuvos Respublikos teisės aktuose. Šios Taisyklės sudarytos vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais. Tarp Jūsų ir UAB „Rūta žalioji“ sudarytai prekių pirkimo-pardavimo sutarčiai taikoma Lietuvos Respublikos teisė.
  2. Bet kokius pranešimus ar skundus galite pateikti, elektroniniu paštu adresu uabrutazalioji@gmail.com arba paštu adresu M. Daukšos g. 10-13, Kaunas.
  3. Prašymą/skundą dėl Rūta žalioji įsigytos prekės galite pateikti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius, el.p. tarnyba@vvtat.lt, tel. 852626751, faksas: (8 5) 2791466, interneto svetainėje www.vvtat.lt (taip pat Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos teritoriniams padaliniams apskrityse) – ar užpildyti prašymo formą EGS platformoje http://ec.europa.eu/odr/.
  4. Visas Rūta žalioji pateiktas turinys, įskaitant prekių nuotraukas ir atvaizdus, aprašymus, dokumentus ir kita, o taip pat prekių ženklai ir kiti žymenys, yra UAB „Rūta žalioji“ intelektinė nuosavybė, saugoma pagal Lietuvos Respublikos įstatymus (Prekių ženklų įstatymą, Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos įstatymą ir kt.), o jos naudojimas be UAB „Rūta žalioji“ sutikimo yra neteisėtas ir gali užtraukti teisinę atsakomybę, įskaitant žalos atlyginimą ar kompensacijos sumokėjimą. Ši nuostata nepanaikina Jūsų galimybės pasinaudoti teise Jums, kaip fiziniam asmeniui išimtinai savo asmeniniam naudojimui nekomerciniais tikslais atgaminti teisėtai išleisto ar viešai paskelbto kūrinio egzempliorių, kiek tai leidžia Lietuvos Respublikos teisęs aktai.
  5. Visi nesutarimai, kilę iš prekių pirkimo-pardavimo sutarties ar su ja susiję, sprendžiami šalių derybų būdu. Nepavykus susitarti, nesutarimai yra sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.