Lietuviškos vertybės išlieka tik perduodamos iš kartos į kartą.
Istorija

Rūta žalioji istorija prasidėjo daugiau nei prieš 14 metų. Danutė Tamošaitienė su seserimi Janina Černeckiene įkūrė “Rūtą žaliąją“. Danutė, ilgą laiką dirbusi dailininke tekstilininke įvairiuose Lietuvos tekstilės fabrikuose , ilgai svajojo apie tokį širdžiai mielą darbą.

Dar vaikystėje matydama didelėmis medinėmis staklėmis audžiančią, siuvančią ar siuvinėjančią močiutę, žavėjosi rankų darbo kūriniais. Ne vienas močiutės ir mamos darbas yra perduodamas iš kartos į kartą, kaip šeimos istorijos vertybė. Paskatinta artimųjų ji baigė Stepo Žuko technikumą bei Lietuvos dailės akademiją ir pradėjo kūrybinį darbą tuometiniame Kauno „Dailės“ kombinate. Ši įmonė tuo metu ausdavo ir siūdavo tautinius kostiumus visos Lietuvos kolektyvams. Dabar ji savo ilgametę patirtį ir žinias perduoda sūnui ir marčiai – Mindaugui ir Ilonai, kurie stengiasi pratęsti šeimos tradicijas ir puoselėti tautiškumą.

Apie mus

Kodėl verta mus pasirinkti?

Rūta žalioji – jau 14 metų dirbantis, tautinių drabužių, tautinių priedų ir tautinių suvenyrų salonas. Tautiniai kostiumai austi rankiniu būdu, naudojant medines stakles. Parduotuvėje taip pat yra prekiaujama rankų darbo ir fabrikiniais tautiniais audiniais. Platus tautinių kostiumų priedų pasirinkimas visiems penkiems etnografiniams Lietuvos regionams. Čia dirbančios profesionalios dailininkės – tekstilininkės, visada patars ir padės norintiems įsigyti savo lietuvišką tautinį kostiumą. Kasdien su meile dirba labai daug mūsų meistrų, kad sukurtų atskiras kostiumo dalis, kurios Jūsų pasirinktame variante suskambės kaip viena nedaloma visuma.

Pas mus rasite visus reikalavimus atitinkančių pigesnių kostiumų variantų, bei vien tik rankomis austų, siuvinėtų, pagal autentiškus muziejinius pavyzdžius atkurtų kostiumų ar jų dalių. Ir net archeologiniai lietuviški drabužiai, bei žalvariniai to laikmečio papuošalai – visa tai rasite pas mus!

Mielai patarsime ir pakonsultuosime, kokių svarbiausių taisyklių reikia laikytis norint pasisiūdinti autentišką Suvalkijos, Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos ar Klaipėdos krašto kostiumą. Padėsime pasirinkti ir priderinti kostiumo dalis ar aksesuarus prie jau turimo kostiumo. Jums tereikia mums parašyti. Taip pat maloniai kviečiame apsilankyti mūsų parduotuvėje esančioje Kaune, Senamiestyje, M. Daukšos g. 10, kieme.

Bendradarbiavimas su kolektyvais

Kviečiame kolektyvų vadovus bendradarbiauti, teikti užklausas reikalingas projektų rašymui, konsultuotis pasirenkant kostiumus šokėjams bei folkloro kolektyvams. Pas mus galite atsinaujinti ir atskiras kostiumo dalis, pavyzdžiui marškinius, prijuostes, liemenes, juostas ir kt. Esant reikalui galime atvykti ir išmatuoti Jūsų kolektyvo narius Jums patogiu metu visoje Lietuvoje, o užsienio kolektyvams atsiunčiame detales instrukcijas kaip reikia išsimatuoti patiems. Taikome nuolaidas.

Bendradarbiaujame su Lietuvos ir užsienio kolektyvais, bendruomenėmis, muziejais, ambasadomis, mokyklomis ir įvairiomis ugdymo įstaigomis. Ilgametė patirtis šioje srityje padeda laiku ir kokybiškai įvykdyti užsakymus – tuo rūpinasi visa Rūtos žaliosios meistrų komanda.

Mūsų paslaugos

  • Siuvame lietuvių tautinius kostiumus moterims, vyrams ir vaikams.
  • Siuvame įvairaus dydžio tautinius drabužius.
  • Parenkame norimo regiono tautinį kostiumą, modelį: Dzūkijos, Aukštaitijos, Suvalikjos, Žemaitijos, arba Klaipėdos krašto.
  • Parenkame tautinio kostiumo audinius.
  • Prideriname priedus ir papuošalus, pagal Jūsų pageidavimus.
  • Išsiunčiame gaminius paštu, jeigu pageidaujate gauti gaminį kitame mieste, ar ne Lietuvoje.